Leczenie blizn

Blizny potrądzikowe mogą pojawić się jako następstwo długotrwałego trądziku, trądziku o ciężkim nasileniu czy niewłaściwie leczonej choroby. Są jednym z częstszych problemów u pacjentów w grupie wiekowej 20-35 lat zgłaszających się do naszej kliniki.

Blizny potrądzikowe możemy podzielić na blizny atroficzne, a wśród nich wyróżniamy blizny typu: ice-pick, boxcar, rolling oraz blizny hipertroficzne – tzw. przerosłe. W zależności od wywiadu lekarskiego, badania dermatologicznego, stosowanego dotychczas leczenia, lekarz dermatolog podczas wizyty dobierze najlepszy plan terapii.

W SKIN SPA dysponujemy urządzeniami z grupy Hi-Tech, które są tzw. złotym standardem w leczeniu blizn. Są to: laser frakcyjny, radiofrekwencja mikroigłowa, mikronakłuwanie , termomechaniczna ablacja, które z powodzeniem łączymy z peelingami chemicznymi, szczególnie peelingami o głębszej penetracji, jak np. peeling z wykorzystaniem kwasu trójchlorooctowego.

Pamiętajmy, że zawsze najlepsze efekty leczenia osiągane są przez terapie łączone. W naszej pracy wykorzystujemy wymienione powyżej technologie w seriach zabiegowych, łącząc je między sobą. Ważna jest również odpowiednia pielęgnacja domowa, często opierająca się o stosowanie retinoidów miejscowych.