ELIMINACJA PRZEBARWIEŃ

Cosmelan®. Terapia depigmentacyjna.

Program terapii Cosmelan® jest indywidualnie modyfikowany w zależności od potrzeb pacjenta i fototypu jego skóry. Głównym wskazaniem do stosowania tej kuracji jest eliminacja przebarwień o podłożu hormonalnym (melasma, chloasma). Mechanizm działania Cosmelanu® jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie formacji melaniny.

Substancje obecne w preparacie Cosmelan® działają przez blokowanie tego enzymu, lub nawet odwracają przemiany metaboliczne prowadzące do powstawania barwnika. Kuracja może być przeprowadzana o każdej porze roku i jest odpowiednia dla każdego fototypu skóry. Stan skóry poprawia się po około tygodniu od rozpoczęcia kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. W przypadku ciemnej skóry (fototyp IV i V) plamy znikają po 8 do 10 dniach, pacjent kontynuuje terapię w domu nakładając 1-2 razy dziennie krem podtrzymujący. Osoby o jasnej karnacji (fototyp I i II) i fototyp III – blondyni i szatyni o jasnych oczach obserwują zanik przebarwień między 8 a 21 dniem.

W 99% przypadków, intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o około 70-95%. Jeśli leczenie preparatem Cosmelan® zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, jedynie ją przerywa.

Po zakończeniu kuracji planowana jest wizyta kontrolna celem ustalenia postępowania podtrzymującego efekty leczenia.

Przeciwwskazania:

  • peeling glikolowy (należy odczekać przynajmniej tydzień po jego zastosowaniu)
  • ciąża i okres karmienia piersią
  • miejscowe stany zapalne skóry, zakażenia bakteryjne i wirusowe
  • kuracja izotretynoiną
cennik
  • Cosmelan® zabieg + kuracja domowa 3000 zł

UMÓW SIĘ NA ZABIEG!

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ TERAZ! + 48 730 134 922

    Pani Doktor ma idealne podejście do pacjenta - jest niezwykle cierpliwa, bardzo dobrze tłumaczy - jestem bardzo zadowolona, że trafiłam w tak dobre ręce. Czuje się u Pani Doktor komfortowo i bezpiecznie. Maria