ELIMINACJA PRZEBARWIEŃ

Dermamelan®

Program terapii Dermamelan® jest indywidualnie modyfikowany w zależności od potrzeb pacjenta i fototypu jego skóry. Głównym wskazaniem do stosowania tej kuracji jest eliminacja przebarwień o podłożu hormonalnym (melasma, chloasma). Mechanizm działania Dermamelanu® jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie formacji melaniny.

Substancje obecne w preparacie Dermamelan® działają przez blokowanie tego enzymu, lub nawet odwracają przemiany metaboliczne prowadzące do powstawania barwnika. Kuracja może być przeprowadzana o każdej porze roku i jest odpowiednia dla każdego fototypu skóry. Stan skóry poprawia się po około tygodniu od rozpoczęcia kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. W przypadku ciemnej skóry (fototyp IV i V) plamy znikają po 8 do 10 dniach, pacjent kontynuuje terapię w domu nakładając 1-2 razy dziennie krem podtrzymujący. Osoby o jasnej karnacji (fototyp I i II) i fototyp III – blondyni i szatyni o jasnych oczach obserwują zanik przebarwień między 8 a 21 dniem.

W 99% przypadków, intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o około 95%. Jeśli leczenie preparatem Dermamelan® zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, jedynie ją przerywa.

Kuracja preparatem Dermamelan® wykonywana jest jedynie w gabinetach lekarskich. Po zakończeniu kuracji planowana jest wizyta kontrolna celem ustalenia postępowania podtrzymującego efekty leczenia.

Przeciwwskazania:

  • peeling glikolowy (należy odczekać przynajmniej tydzień po jego zastosowaniu)
  • ciąża i okres karmienia piersią
  • miejscowe stany zapalne skóry, zakażenia bakteryjne i wirusowe
  • kuracja izotretynoiną
cennik
  • Dermamelan® zabieg + kuracja domowa 2500 zł

UMÓW SIĘ NA ZABIEG!

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ TERAZ! + 48 730 134 922

    Pani Doktor ma idealne podejście do pacjenta - jest niezwykle cierpliwa, bardzo dobrze tłumaczy - jestem bardzo zadowolona, że trafiłam w tak dobre ręce. Czuje się u Pani Doktor komfortowo i bezpiecznie. Maria