Dermatochirurgia

Dermatochirurgia jest dziedziną medycyny wywodzącą się z chirurgii onkologicznej oraz dermatologii, zajmującą się chirurgicznym leczeniem chorób skóry i tkanki podskórnej.

Do najważniejszych wskazań do zabiegów dermatochirurgicznych należą:

  • nowotwory skóry, w tym czerniak, rak podstawnokomórkowy, rak kolczystokomórkowy, atypowe znamiona melanocytowe
  • zmiany łagodne, takie jak: włókniaki miękkie, włókniaki twarde, kaszaki, tłuszczaki, znamiona łojowe.

Po przeprowadzeniu badania dermoskopowego, zmiany skórne są usuwane z zastosowaniem znieczulenia miejscowego, z odpowiednim marginesem zdrowych tkanek, w zależności od ich rodzaju. Po usunięciu, rana zamykana jest z użyciem szwów chirurgicznych oraz opatrywana przez lekarza. Wycinek skórny przekazywany jest do badania histopatologicznego, a pacjentowi przekazywane są szczegółowe zalecenia, których przestrzeganie warunkuje dobre gojenie rany. Czas oczekiwania na wynik badania histopatologicznego to zazwyczaj około 4 tygodni. Po usunięciu zmiany, pacjent zgłasza się w wyznaczonym terminie na ściągnięcie szwów skórnych.

Innymi, mniej inwazyjnymi metodami usuwania zmian skórnych, którymi dysponujemy w SKIN SPA jest kriochirurgia, szczególnie przydatna w przypadku brodawek wirusowych oraz elektrochirurgia. Sposób przeprowadzenia zabiegu zawsze jest dobierany na wizycie przez lekarza, w zależności od lokalizacji i charakteru zmiany.

cennik
  • Chirurgiczne usunięcie zmiany skórnej + badanie histopatologiczne * 600 zł
  • *w razie dodatkowych, niezbędnych barwień możliwa dopłata przy odbiorze wyniku
  • Elektrochirurgia / laserowe usunięcie zmian zmian skórych od 500 zł

UMÓW SIĘ NA ZABIEG!

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ TERAZ! + 48 730 134 922

    Pani Karolina to świetny fachowiec. Bardzo szybko wyleczyła mój problem z którym męczyłem się kilka miesięcy i jestem bardzo zadowolony z jej pomocy :) Na pewno jest lekarzem wartym polecenia. Rafał