Trychologia

Trichoskopia

Trichoskopia jest nieodłączną częścią diagnostyki wypadania włosów u mężczyzn i kobiet. To metoda nieinwazyjna, opierająca się na wideodermatoskopii. Podczas badania lekarz ocenia struktury skóry owłosionej głowy, w tym w szczególności ujść mieszków włosowych, skóry otaczającej mieszki, naczynia oraz łodygi włosów w powiększeniu od 10x do nawet 100x. W niektórych przypadkach dodatkowe badanie brwi lub rzęs i innego owłosienia pozwala na uzyskanie informacji istotnych diagnostycznie.

W przypadkach wątpliwych lekarz może zlecić dodatkowe badania, np. laboratoryjne lub pobranie wycinka przekazywanego do badania histopatologicznego.

Trichoskopia jest metodą nowoczesną, która z dużym prawdopodobieństwem odpowiada na pytanie o przyczynę wypadania włosów. Dzięki trichoskopii możemy różnicować wypadanie włosów na tle:

  • telogenowym
  • androgenowym
  • anangenowym
  • plackowatym
  • bliznowaciejącym

Trichoskopia jest także jest użyteczną metodą diagnostyczną chorób zapalnych przebiegających z zajęciem owłosionej skóry głowy, w tym łuszczycy czy łojotokowego zapalenia skóry.

W SKIN SPA do badania trichoskopowego wykorzystujemy wideodermatoskop i dermatoskop ręczny.

cennik
  • Trichoskopia koszt konsultacji + 200 zł

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ TERAZ! + 48 730 134 922

    Wspaniała Pani Doktor! Sympatyczna i do tego rzeczowa. Zaleta to na pewno cierpliwość, bo odpowiedziała na wszystkie moje pytania. Bardzo przyjemna wizyta. Zdecydowanie polecam! amakow3