ZAAWANSOWANA TECHNOLOGICZNIE OPTYKA

Wideodermatoskopia

Wideodermatoskopia jest odmianą dermoskopii, w której zamiast klasycznego dermatoskopu ręcznego używamy zaawansowanej technologicznie kamery z wbudowaną optyką i specjalistycznym oświetleniem z powiększeniem od 10x do nawet 100x. Oprócz właściwości samej kamery, na uwagę zasługują możliwości cyfrowej analizy oraz archiwizacji zdjęć wykonanych podczas badania. Obrazy dermoskopowe są przypisane do pacjenta, a także do konkretnej lokalizacji, dzięki temu znacznie łatwiej śledzić zmiany i obserwować postępy leczenia.

Dzięki badaniu videodermatoskopowemu możemy różnicować zmiany łagodne od złośliwych, z dużym prawdopodobieństwem rozpoznawać nowotwory zarówno melanocytowe (MSC), jak i niemelanocytowe skóry (NMSC), ale także śledzić ich wzrost i zmiany w czasie.

Jakie zmiany powinny budzić niepokój pacjenta i z jakimi warto zgłosić się do dermatologa na badanie dermoskopowe?

  • obserwujemy szybki wzrost znamienia, które dotychczas się nie zmieniało lub pojawiło się w trakcie życia;
  • posiadamy zmianę skórną o charakterze przewlekle niegojącej się rany, nawet małych rozmiarów;
  • znamię jest przewlekle drażnione, np. ubiorem;
  • znamię wykazuje takie cechy jak: nierówne granice, nierównomiernie rozłożony barwnik, zmiana zabarwienia znamienia w czasie;
  • wywiad chorobowy w kierunku nowotworów skóry u rodziny lub uprzednio u samego pacjenta.

Pamiętajmy także, że na badanie dermoskopowe powinniśmy zgłaszać się profilaktycznie, regularnie raz do roku. Pozwoli to na szybsze rozpoznanie wczesnych stadiów nowotworów skóry, a co za tym idzie – szybsze i skuteczniejsze leczenie.

cennik
  • Komputerowe badanie znamion (wideodermatoskopia) od 600 zł
  • Badanie dermatoskopem ręcznym 350 zł
  • Trichoskopia FotoFinder® 600 zł

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ TERAZ! + 48 730 134 922

    Pani Doktor ma idealne podejście do pacjenta - jest niezwykle cierpliwa, bardzo dobrze tłumaczy - jestem bardzo zadowolona, że trafiłam w tak dobre ręce. Czuje się u Pani Doktor komfortowo i bezpiecznie. Maria